intro jadrnica posadka rezultati sponzorji zgodovina galerija
zgodovina

Jadrnico je decembra 2003 v Umagu kupil Tomaž Riedl in jo dal DVŠ Skipper Marina v uporabo za nastope na regatah.

V januarju 2004 je Amis prevzel generalno sponzorstvo. Kmalu so se mu kot sponzorji pridružli še NES, Marles in AJM.

3. april 2004 smo z Amisom prvič nastopili na regati (Aprilska regata za pokal Slovenije) in dosegli prvo zmago.

V maju je jadrnico v izolski marini krstila botra Barbara Riedl.

botra Barbara Riedl in Tomaz Riedlposadka

Junija 2004 smo se na Istrski regati prvič pomerili z bivšimi lastniki Amisa in njihovo novo jadrnico ter jih z lahkoto premaga.

Umag-Umago 3 se pred Amisom - v cilju je bilo drugacezmaga na Istarski regati

Le mesc dni kasneje pa smo na regati Tržič-Umag-Tržič premali bistveno večjo jadrnico - Velikega Viharnika.

Septembra je Talum prevzel pokroviteljstvo nad posadko.

Na trofeu Bernetti smo premagali Amer sports two, na Viški regati pa AAG Big One (oba za pol daljša oceanska regatnika).

Oktobra smo z Amisom slavili prvo absolutno zmago v celoletnem ciklusu Pokala Slovenije.

V istem letu je jadrarna Victory sails pričela z izdelavo prvih novih jader za Amis in se pridružila sponzorjem. Do konca sezone 2005 pa je Victory Amisa že skoraj v celoti opremil z novimi jadri.

Pred pričetkom sezone 2005 sta Amisa prvič finančno podprla tudi Elektro Maribor in Neonart.

prvic z novimi jadriponovno zmaga na Aprilski regati

Sezono smo Amisovci ponovno začeli z zmago na prvi regati.

Junija 2005 je DVŠ Skipper Marina s kreditom Deželne banke Slovenije barko odkupilo od Tomaža Riedla. Banka se je vključila tudi s svojim sponzorskim prispevkom.

V isti sezoni so se posadki pridružili tudi prvi člani z drugih koncev Slovenije. Uspehi so se nadaljevali, sezono pa smo zaključili s ponovno zmago v absolutni razvrstitvi pokala Slovenije. Tako kot v svoji prvi sezoni, smo zabeleži pet absolutnih zmag.

Za sezono 2006 je Amis dobil nov genaker in windseeker, konec sezone pa še nov flok. Narejenih je bilo tudi nekaj manjših izboljšal na poševniku in palubni opremi.

Na regati Rovinj-Pesaro-Rovinj je Amis v prvi etapi izboljšal 10 let star rekord koprske Gaie Legend, na regati za Kup Rovinja, le nekaj dni kasneje, pa premagal 52,5 čeveljski italijanski regatnik Moonshine.

Amis in Moonshineseptember 2005 - zadnje skupno jadranje z v juniju tragicno preminulim Zvonkom Bezicem

V jesenskem delu sezone smo najprej slavili briljantno zmago na Lošinjski regati, na Trofeu due Casteli v izjemni konkurenci osvojili 4. mesto, na Skipper cupu pred Portorožem pa premagali 63 čeveljsko britansko jadrnico Any Way z izolskim krmarjem Maurizijem Benčičem.

Na Barcolani smo po izredni smoli ostali brez dveh genakerjev in zabeleži doslej na tej regati najslabšo uvrstitev, nato pa ponovno zablesti na Viški regati, ko je za krmilo sedel najoljši hrvaški matchracer Dario Kliba. Sicer ne v neposrednem obračunu, ampak v nenavadni tekmi s časom, smo premagali bistveno večja AAG Big One in Cometo, v neposrednem boju pa popolnoma nov 42 čevljeski regatnika AA HPZ.

Amis in Any WayS polnimi jadri v novo sezono

Po vrnitvi s hrvaške smo na Zaključni regati s svojo šesto absolutno zmago v sezoni le še potrdili svoj tretji naslov absolutnega zmagovalca pokala Slovenije.